Denizli'nin Babadağ ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam etti.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve çevre illerden gelen ekipler, Mollaahmet, Yeniköy ve Kelleci mahalleleri yakınlarda süren yangına karşı mücadelesini sürdürdü.

HAVADAN MÜDAHALE YENİDEN BAŞLADI

Yangını kontrol altına alma çalışmalarına Büyükşehir ve ilçelerin itfaiye ekipleri ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gönüllüleri ve vatandaşlar da destek verdi. Dün akşam havanın kararmasının ardından ara verilen havadan müdahale, günün ağarmasıyla yeniden başladı.

A A 20240615 34880770 34880769 D E N I Z L I D E C I K A N O R M A N Y A N G I N I N A M U D A H A L E S U R U Y O R

BAKAN YUMAKLI AÇIKLADI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Denizli'nin Babadağ ilçesinde dün çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını bildirdi. Yumaklı, sosyal medya hesabından, söz konusu yangınla ilgili paylaşımda bulundu.

Türkiye ile Somali arasında hidrokarbon işbirliği anlaşması imzalandı! Türkiye ile Somali arasında hidrokarbon işbirliği anlaşması imzalandı!

Bakan Yumaklı, "Denizli Babadağ'da dün başlayan orman yangını ekiplerimizin havadan ve karadan etkin müdahalesi sonucunda kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Geçmiş olsun Denizli." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı