Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Genel İstişare Toplantısı’nda EYT hakkında açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Genel İstişare Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında EYT meselesine de değinen Destici, “Farklı çalışmalar yapılıyor olabilir ama doğru olan 8 Eylül 1999 öncesi kadınlar 20 yıl 5000 gün, erkekler 25 yıl 5000 gün şeklinde bir yasal düzenlemenin yapılmasıdır” dedi.

Sürecin başından itibaren BBP’nin EYT’lilere hakkının verilmesi gerektiğini söylediklerini belirten Destici, CHP’nin EYT konusundaki çıkışlarını eleştirerek “Bunların müsebbibi sizsiniz” dedi. EYT konusunun Cumhur İttifakı tarafından yılbaşından önce çözüleceğini dile getiren Destici, “Tahminimize göre 4,5 milyon civarında EYT’li var. Bu yasa çıktığında 800-900 bin vatandaşımız 2023 yılında emekliliğe kavuşacak, diğerleri de daha sonra peyder pey emekli edilecek. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

EYT'de yaş sınırı ne olacak? Erkeklerde 50, kadınlarda 48 yaş sınırı tartışılıyor EYT'de yaş sınırı ne olacak? Erkeklerde 50, kadınlarda 48 yaş sınırı tartışılıyor