Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde şoke eden olay yaşandı! Bir kişi işe aldığı 19 yaşındaki kızı bir gün sonra taciz etmeye başladı. Şikayet üzerine harekete geçen ekipler şüpheli Abdurrahim S.'yi yakalayıp gözaltına aldı. Daha sonra tutuklanan Abdurrahim S.'nin CHP'den belediye başkan adayı olduğu öğrenildi.

Belediye Başkan Adayı cinsel saldırıdan tutuklandı

İHA'da yer alan bilgilere göre; Abdurrahim S. cinsel saldırı suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Abdurrahim S.'nin yerel seçimlerde belediye başkan adayı olduğu tespit edildi.

Kendisinden 30 yaş küçük olan B.D. isimli genç kızı, 2 Şubat 2024 tarihinde yanında çaycı olarak işe alan Abdurrahim S. iddiaya göre ertesi gün, B.D.’ye cinsel saldırıda bulundu. Olay B.D. ve kuzeni F.D.’nin Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulunması üzerine ortaya çıktı. Abdurrahim S. cinsel saldırı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Aynı gün şikayetçi oldu

Olayın yaşandığı gün Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunan B.D. (19) Bismil CHP İlçe binasında 2 Şubat tarihinde çaycı olarak işe başladığını ve CHP Belediye başkan adayı olarak bildiği Abdurrahim S.’nin bir sonraki gün kendisine 'bana bey diye hitap etme' diyerek bacaklarına dokunduğunu iddia etti.

Vedat Işıkhan'dan mesai saatlerinin kısalması ile ilgili açıklama! Vedat Işıkhan'dan mesai saatlerinin kısalması ile ilgili açıklama!

Tutuklandı

Yapılan araştırmada şüpheli şahsın CHP’den Bismil Belediye Başkan adayı olduğunu tespit eden Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Abdurrahim S.’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen Abdurrahim S., cinsel saldırı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.