Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez'in makam odasında meydana gelen olayla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanması sonrasında, müştekilerden H.D.'nin ifadesi ortaya çıktı. H.D., beraberindeki M.U. ile birlikte Başkan Dönmez'in makam odasına parke taşı ihalesiyle ilgili görüşmeye gittiklerini belirtti.

H.D. ifadesinde şunları ileri sürdü:

"Görüşme sırasında Başkan Dönmez, M.U'dan borcunu ödemesini istedi. M.U, borcunu iki adet çek vererek ödemeyi teklif etti, ancak Başkan'ın bu teklifi reddedip hemen nakit ödeme yapmasını talep ettiğini söyledi. Ardından Başkan, belediye personeline "Kapıları kapatın, kameraları kapatın, binayı boşaltın" şeklinde talimat vererek odasına geri döndü. İddiaya göre Başkan, odada bulunan diğer şahıslarla birlikte M.U'ya ödeme yapmadan odadan çıkamayacağını belirterek, belediye personeline M.U'yu dövmeleri talimatını verdi. Bu talimat üzerine M.U, tekme ve yumruklarla saldırıya uğradı ve daha sonra sopa ile yaralandı."

H.D. ayrıca, kendisinin telefonunun kapanması üzerine Başkan'ın belediye personeline kendisini dövmeleri talimatını verdiğini ve bu şekilde yaralandığını iddia etti.

Başkan Dönmez ise ifadesinde şu sözlere yer verdi:

Malatya Emniyet Müdürlüğünden "akademisyen çifte saldırı girişimi" iddiasına ilişkin açıklama Malatya Emniyet Müdürlüğünden "akademisyen çifte saldırı girişimi" iddiasına ilişkin açıklama

"İddialar tamamen asılsızdır. Benim bir dövün emrim yoktur. M.U. ve H.D. yaralanmalarının çıkan arbede sırasında yaşanıp yaşanmadığını bilemiyorum. Olaylar benim odamda yaşanırken müdahale yalnızca söz konusu şahısları dışarıya çıkartmaya yöneliktir. Belediyede kameraların kapalı olup almadığını bilmiyordum. Olay gününe ilişkin kamera kayıtlarının bulunmamasından herhangi bir mesuliyetim yoktur."

NE OLMUŞTU?

Manisa'da 27 Haziran'da hastaneye kaldırılan ve belediyeden ihale alan bir firmanın yetkilileri oldukları öğrenilen M.U. ve H.D, mesai saatinin ardından davet üzerine Kula Belediyesine gittiklerini, burada Başkan Hikmet Dönmez'in makam odasında darbedildiklerini öne sürerek polise başvurmuş, şikayet üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, belediye personeli M.O.A. ile R.G'yi gözaltına almış, adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklanmıştı.

Hastanede tedavisi süren 2 kişinin iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez'in "hukuki alacağı tahsil amacıyla yağma yapmak ve kasten yaralama" suçlarından tutuklanmasına karar verilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı