Düzenleme çıkıyor! TYP, belediye şirket, ücretli öğretmen, uzman çavuş, KİT Düzenleme çıkıyor! TYP, belediye şirket, ücretli öğretmen, uzman çavuş, KİT

Belediye şirket işçileri, ek protokol aracılığıyla iyileştirme ve kadro isterken yaşadıkları adaletsizlik karşısında hayal kırıklığına uğradılar.

2018 yılında kadro diye 696 KHK ile şirketlerden tekrar belediye şirketlerine geçirilen ancak kadrolu olmanın avantajlarından faydalanamayan belediye şirket işçileri, hakları için mücadele etmeye devam ediyor. Bakan Bilgin'in konuyla ilişkin yaptığı açıklama binlerce belediye şirket işçisini heyecanlandırırken, sosyal medya hesaplarından yetkililere yapılan çağrının ardı arkası kesilmiyor.

"90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor"

Seçimin yaklaşmasıyla birlikte birçok mağduriyet çözüme ulaşırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada 1 milyon işçiye daha önceki yıllar kadro verildiğini ve o düzenlemeden 90 bin işçinin yararlanmadığına vurgu yaptı.

Bakan Bilgin açıklamasında " Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor." dedi.