Uzun zamandır yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirilmesini bekleyen belediye şirket işçilerinin kadroya geçirilmesi konuşulurken yetkililerin etkili bir adım atmaması mağduriyet yaşayan belediye şirket işçilerinin tepkisini çekmeye devam ediyor.

Zorlaşan yaşam koşullarından dolayı maddi ve manevi sıkıntı yaşayan belediye şirket işçileri, aynı işi yaptığı kadrolu kişilerle eşit haklara sahip olmak istiyor. Kadrolu çalışanlarla aynı işi yaptıklarını belirten belediye şirket işçileri yaşadıklarının adaletsizlik olduğunu belirterek norm kadroya geçmeyi talep ediyor. 

Şeker fabrikaları taşeron işçileri Meclis'ten kadro istiyor! Şeker fabrikaları taşeron işçileri Meclis'ten kadro istiyor!

Yaşadıkları mağduriyeti 'maaşlı kölelik' şeklinde isimlendiren belediye şirket işçileri 2017 yılında çıkarılan 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşerondan belediye şirketlerine geçirilerek adeta ikinci plana atıldı. Çalıştıkları işin tam olarak karşılığını alamadıklarını belirten belediye şirket işçileri çalışma şartlarında düzenleme yapılmasını ve norm kadroya alınmayı bekliyor. 

Belediye şirket işçileri, artan ekonomik krizle birlikte zorlaşan yaşam koşullarından kurtulmak için kadroya alınmayı, eşit işe eşit maaş ve eşit hak verilmesini ve yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirilmesini bekliyorlar. Her seçim öncesi siyasilerin vaatlerinde başı çeken belediye şirket işçileri artık verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ederek icraat bekliyorlar. 

ASM Grup Elemanları kadro çağrısında bulunuyor! ASM Grup Elemanları kadro çağrısında bulunuyor!

TİGEM taşeron işçileri kadro talep ediyor! TİGEM taşeron işçileri kadro talep ediyor!

Günümüzde belediye şirket işçilerinin kadrosuz olmasının büyük haksızlık olduğunu belirten işçiler yaşadıkları mağduriyeti yetkililerin görmemesine de tepki gösteriyor. Sık sık sosyal medya uygulamalarında etkinlik düzenleyen belediye şirket işçileri X'te (Twitter) de sık sık gündem oluyor. Haklarını almak için iş dışında da mesai harcayarak gündeme damga vuran belediye şirket işçileri kadro taleplerinde kararlı. 

4D statüsünde kadroya geçmek istediklerini belirterek sosyal medya başta olmak üzere birçok mecrada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmeye devam eden belediye şirket işçilerinin ne zaman kadroya geçirileceği hakkında yetkililerden henüz net bir açıklama gelmedi. Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda belediye şirket işçileri gündeme getirilmezken siyasetçi Hüseyin Akgün'den destek geldi.

Siyasetçi Hüseyin Akgün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla uzun zamandır kadro bekleyen belediye şirket işçilerini gündeme taşıdı.