Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reisi ve heyetinin helikopter kazası bizleri derinden üzmüştür Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reisi ve heyetinin helikopter kazası bizleri derinden üzmüştür

Corendon Havayolları'nın 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının #XC1031 Köln - Alanya Gazipaşa inişinde ön tekeri patladı. Uçak burun üzerine iniş yaptı.

Yolcular uçaktan tahliye edilirken, herhangi bir yaralanma olmadığı bildirildi.

Bir pisti bulunan Alanya Gazipaşa Havaalanı'nında kalkış için yolcu alımını tamamlayan Türk Hava Yolları'nın #TK2593 Gazipaşa - İstanbul uçuşu ise kaza nedeniyle beklemeye alındı.

Gazipaşa'ya doğru gelen bir başka Corendon seferi olan #CD431 Amsterdam - Gazipaşa ve Pobeda'nın #DP835 Moskova - Gazipaşa uçuşlarının ise başka havalimanlarına yönlendirileceği belirtildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, söz konusu olay hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün saat 11.00 dolaylarında Corendon Airlines’e ait Köln - Gazipaşa uçuşunu gerçekleştiren B738 tipindeki uçağın, piste inişini müteakip lastiği patlamış, ön dikmesi hasar almıştır. Pistte kalan uçaktaki 184 yolcu 6 mürettebattan oluşan toplam 190 kişinin tahliyesi tamamlanmıştır.Yolcularda herhangi bir yaralanma durumu meydana gelmemiştir.

İlk belirlemelere göre ise piste hasar oluşmamıştır. Pist notamlı olup beklenen uçuşlar Antalya’ya divert ettirilecektir. Teknik ekibin incelemesini müteakip uçağın pistten çekilme işlemi yapılacaktır."

Editör: Dilara Adak