Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,İstanbul Taksim'de İstiklal Caddesi'nden meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili ayrıntıları paylaştı. Bozda şüpheli bir kadının olduğunu belirterek, "Bir kadın bankta 40 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamaya ilişkin soruları yanıtladı.

"İKİ İHTİMAL VAR"

Bakan Bozdağ'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bir kadın bankta 40 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil ama bir kadın şüpheli. Bütün kayıtlar takip ediliyor. Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. 

Doğal gaza zam yapılacak mı? Aralık ayı fiyatı belirlendi Doğal gaza zam yapılacak mı? Aralık ayı fiyatı belirlendi

İki ihtimal var. Ya o poşet veya çanta onun içinde düzenek var kendi patlıyor ya da uzaktan birisi patlatıyor. Şu anda bunların hepsi inceleniyor.  Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok.

"HEDEFLERİ TÜRKİYE'NİN BARIŞI VE HUZURU"

Hedefleri belli, Türkiye'nin huzuru ve barışı, güven ortamı. Türkiye'nin en işlek caddelerinden birine böyle bir patlamanın yapılması iç huzura, istikrara dönelik bir saldırıdır. Yabancıların da burada yaralanma ve vefat etme ihtimalini düşünmüşler. Şunu herkesin bilmesi lazım Türkiye güçlü bir devlet.

"TÜRKİYE ÜZERİNDEN VEKALET SAVAŞI VAR"

DEAŞ terör örgütü bakıldığı zaman uluslararası bir terör örügütü. Bütün terör örgütlerini dış güçler destekliyor. Türkiye'ye karşı terör üzerinden bir vekalet savaşı var.

"ABD VE AVRUPA İSTEDİĞİMİZ KİŞİLERİ İADE ETMİYOR"

Onlarca ülkeden teröristleri talep ettik. ABD'den 232 talebimiz oldu. 1855 talep gelmiş FETÖ ile ilgili, 112 ülkeye 1172 kişi hakkında 1277 dosya göndermişiz. Bugüne kadar bize 3 tane iade var. Şu ana kadar da 122 tane deport edilmiş kişi var. İstediğimiz kişileri ABD de Avrupa ülkeleri de iade etmiyor."