“Umudumuz Kılıçdaroğlu” sloganları ve alkışlarla karşılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında şöyle konuştu:

Doğu Perinçek, Muharrem İnce, Sinan Oğan ve Fatih Erbakan cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK'ye başvurdu Doğu Perinçek, Muharrem İnce, Sinan Oğan ve Fatih Erbakan cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK'ye başvurdu

"Beni dikkatle dinleminizi isterim. Büyük emekleriniz var, emeklerinizin karşısında saygıyla eğiliyorum. Bizleri televizoynları başında izleyen tüm vatandaşlarım nerede yaşarsanız orada huzurla yaşamınızı isterim. Yeni bir başlangıç için birlikte tüm sıkıntıları aşalım istiyorum. O güzel, görkemli şahane Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

Sarayın dar koridorlar zulüm kokar. Bay Kemal’in yol arkadaşı olmak zordur. Uzun ve ince bir yoldur. Tehlikelerle doludur. Her sabah “Ya nasip” diyerek ailenizden ayrılırsınız. Başına her şey gelmiştir. Yine de size Bay Kemal’in yolunda yürüme onurunu taşıyorum, sizlerle yürüyeceğiz. bu tercihinizi yüreğime yazdım. Sizler gibi gerçek dostlarım var. "