CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kızı, eski Adalet Partisi Milletvekili Nilüfer Gürsoy için düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, bir kez daha erken seçim mesajı verdi. Özel "Yarın karar alalım, iki ay sonra seçim olsun" dedi.  

Özel, AK Parti ve MHP'ye işaret ederek "Biriniz yoksulluk konuşulsun istemiyorsunuz, diğeriniz Sinan Ateş" ifadesini kullandı.

CHP’li Yücel’den MYK sonrası açıklamalar: Tanju Özcan disipline sevk edildi CHP’li Yücel’den MYK sonrası açıklamalar: Tanju Özcan disipline sevk edildi

CHP lideri Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Türkiye’nin 4 bir yanı yoksulluktan perişan olmuşken bu kadar duyarsız olunmaz. Onun dışında seçimle ilgili başka gündemlerden bahsediyor da.

Biriniz yoksulluk konuşulmasın istiyorsunuz, öbürünüz de Sinan Ateş. Biz bütün CHP takip ediyoruz. Ama siz o çığlığı duymuyorsunuz. Başkentin ortasında Ülkü Ocaklarının eski Genel Başkanının cenazesi ortada duruyor. Ortağın elleme dedi diye ellemiyorsun. Oraya adalet götürmüyorsun. Muhalefeti suni gündem yaratmakla suçluyorsun. Sinan Ateş suni gündemse, yoksulluk işsizlik suni gündemse, nedir senin gündemin?

"BU MAAŞLAR İLE GEÇİNMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Biz milletin gündemini konuşmaya devam edeceğiz. Üslubumuzu bozmayız. Şimdi nasıl döndüler normalleşme diyorlar. Çünkü görüyorlar ki onlar vatandaşa zulmettikçe muhalefette yumuşama olmaz. Vatandaşın gündemi neyse benim gündemim o.

‘Tayyip Beyi Üzmeyen İstatistik Kurumu’nun verilerine göre bile asgari ücret şu ana kadar 3 bin 850 lira erimiş durumda arkadaşlar. Yarından itibaren düşecek diyorlar. Sanki maden bulundu, petrol bulundu da düşecek.

Geçen sene bu sıralarda öyle bir saçmaladınız ki aylık enflasyon çok yüksekti. Bu ay yine enflasyon yüksek ama baz etkisiyle biraz düşük görünecek. Vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar. Baz etkisini, vatandaşı yolunacak kaza çevirmişler, kaz etkisi gibi anlatmaya çalışıyorlar.

Vatandaş enflasyon artı olduğu müddetçe hayat pahalılığı artıyor demektir. Enflasyon yüzde 50 ise bugünden itibaren yüzde 50 artar. Ama artar. Fiyatların düşmesi için eksi enflasyon lazım. Siz seçimde Tüketici Güven Endeksi artsın piyasada para bolarsın diye olmadık saçmalıklarla yüzde 80’e kadar getirdiniz. Bugün Türkiye AKP’nin kıl payı da olsa bir seçim daha kazanmak için Türkiye’ye yaptığı kötülüğün bedelini ödüyor. Fakirden alıp zengine verdiniz.

Sadece vatandaşa kemer sıktıran tedbirler alınıyor. Bunun ceremesini de Cumhur İttifakı çekecek. Bu maaşlar ile geçinmek mümkün değildir. Erdoğan'a dertleri de söyledim reçeteyi de verdim"

Ayrıntılar geliyor...

Editör: Yudum İmal