Çıraklık mağdurlarına müjdeli haber! Emekli olabiliyorlar... Çıraklık mağdurlarına müjdeli haber! Emekli olabiliyorlar...

Denizli'de halk buluşmaları gerçekleştiren CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Sarayköy ve kent merkezinin ardından bugün Honaz ve Tavas ilçeleri ile Kıızılcabölük Mahallesi'nde vatandaşlara seslendi.

KILIÇDAROĞLU OLMASA EYT ÇIKMAZDI"

Emeklilik hakkı kazanan EYT'lilere seslenen Özel, Kılıçdaroğlu'nun çözme sözü verdiği pek çok sorunun seçim kaygısı nedeniyle aceleyle çözüldüğünü belirterek; “Geçtiğimiz seçimde bizim yap dediklerimizi yapmayanlar seçimin gittiğini anlayınca yapmaya niyetlendiler EYT diye diye dilimizde tüy bitmişti. Seçimi kaybedeceğimi bilsem yapmam diyordu. Baktı seçim gidiyor yapmaya karar verdi. 3600 ek gösterge için söz verdik. Polisi, öğretmeni, din görevlisini söz verdiği pek çok memuru mağdur ediyordu. Ben de yapacağım dedi. Taşerona kadro diyor, dinletemiyorduk.

Emekli maaşı bu kadar düşük olmaz, asgari ücrete tamamla diyorduk. Çok düşük emekli maaşına emekliyi mahkum ediyordu.. Seçimin gittiğini görünce parayı bastırdı. Her gün haklarında kötü konuştuğu EYT'liler, 3600'ü vermediği memurlar dedi ki, EYT’li kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bugün Kılıçdaroğlu olmasaydı EYT'liler içinde ben emekli olurdum diyen varsa kendini kandırıyordur. Açsın baksın. Tayyip Bey geçmişte bu konuda neler söylemiş?” ifadelerini kullandı.