Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mahmud Ustaosmanoğlu'nun cenazesine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Mahmud Ustaosmanoğlu için  düzenlenen törene katıldı. İHA'nın aktardığına göre, Erdoğan, cuma namazının ardından cenaze namazının kılınacağı alana geçti.

"Kendisini dinlerdik, kendisiyle müşerref olurduk"

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz. Hocaefendi hazretlerini 65-66 yıllarında iken Fatih İmam Hatip’te öğrenciyim, cuma namazlarında genelde İsmailağa Camii’ne gelir, orada kendisini dinlerdik, kendisiyle müşerref olurduk.

Erdoğan'dan 21. yıl konuşması: 'Seçimi kazanarak mücadelemizi taçlandıracağız' Erdoğan'dan 21. yıl konuşması: 'Seçimi kazanarak mücadelemizi taçlandıracağız'

"Bu ümmetin manevi mimarıydı"

Zaman zaman Yavuz Selim Camii’nde sohbetlerinde bulunurduk. Gerçekten bir ömür bu ümmetin manevi mimarı olarak bulunmuş hocaefendi hazretlerinin şarktan garba uzayan bir mücadele ve bu mücadelede de farz, sünnet bunlardan asla zerre kadar tavizinin olmadığını biliyoruz.

"Kendisini tanıdık, bildik"

Son dönemlerinde gerçekten çok çile çekti ve bu çilenin ardından Hakk'a uğurluyoruz. Yaş 93 ama kendisini tanıdık, bildik ve bu imanıyla da biz sevgili habibine komşu olacağına da inanıyoruz. Rabbim cümlemizi inşallah sevgili habibiyle inşallah komşu kılsın." ifadelerini kullandı.