Deniz Zeyrek, son yayında EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak’ı çizdi.

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ile gazeteciler Murat Yetkin, Nevşin Mengü, Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek Orta Sayfa’da gündemi değerlendirdi.

Son dakika... Akbaşoğlu'ndan EYT açıklaması: 'Kademeli prim sistemi getirildiği' şeklindeki söylem yalan Son dakika... Akbaşoğlu'ndan EYT açıklaması: 'Kademeli prim sistemi getirildiği' şeklindeki söylem yalan

Canlı yayında da bir karekalem çalışması yapan Deniz Zeyrek, bu sefer EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak’ı resmetti. Zeyrek, çizimiyle ilgili; “EYT ile ilgili ne çizebilirim diye düşündüm. Gönül Hanım geldi aklıma” ifadelerini kullandı.

Gönül Boran Özüpak, yıllar süren EYT mücadelesindeki liderliğiyle büyük çaba göstermiş, bu mücadelenin sonucunda EYT’liler beklediği haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan almışlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Kabine Toplantısı sonrası yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “Düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Yaş sınırı uygulanmayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.