Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 6 Şubat 2023'teki depremlerde 9 yakınını kaybeden 45 yaşındaki Kadriye Kapanoğlu, kız kardeşiyle hayata tutunmaya çalışıyor.

Kapanoğlu'nun, Kahramanmaraş merkezli depremlerde Çay Mahallesi'nde anne, babasının yanı sıra amcasının da oturduğu bina yıkıldı.

TBMM heyeti, Türkiye'nin Uluslararası Adalet Divanındaki sunumu için Lahey'e gidecek TBMM heyeti, Türkiye'nin Uluslararası Adalet Divanındaki sunumu için Lahey'e gidecek

Binanın enkazından Kapanoğlu'nun annesi, babası, amcası, kız ve erkek kardeşi, amcası ve yeğenleri olmak üzere 9 yakının cansız bedeni çıkarıldı.

Hayatta kalan kız kardeşiyle Üsküdar Konteyner Kent'te yerleşen Kapanoğlu, depremde kaybettiği sevdiklerini özlemle andığını söyledi. Acısının tarifinin olmadığından bahseden Kapanoğlu, hayatta kalan kardeşiyle hayata tutunmaya çalıştığını belirtti.

Sevdiklerini kaybettiği depremin tarihini koluna dövme yaptırdığını anlatan Kapanoğlu, "Yetim, öksüz kaldığım gün. Bu rakam, bu tarih benim her zaman beynimde, gönlümde, gözümde, içimde, her yerde yani. Çok büyük bir kıyametti. Bu acının tarifi yok." diye belirtti.