Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı BBP Ereğli 1.Olağan İlçe Kongresi'nde EYT sorununa ve emekli maaşlarına ilişkin konuştu.

Financial Times itiraf etti! Erdoğan'ın ne yapacağını bilemiyoruz! Financial Times itiraf etti! Erdoğan'ın ne yapacağını bilemiyoruz!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici BBP Ereğli 1. Olağan İlçe Kongresi'ne katılarak gündeme ilişkin konuştu. Konuşmasında ekonomik sıkıntılara da değinen Destici EYT sorunu ve emekli maaşlarına dair açıklamalar yaptı.

"Önemli olan sandıktır"

Destici "Ne konuşurlarsa konuşsunlar, hangi anket sonuçlarını açıklarsa açıklasınlar, önemli olan sandıktır, önemli olan milli iradedir, milletin tercihidir" ifadeleriyle önümüzdeki seçimin öneminin altını çizdi. Asgari ücrete temmuz ayında yeni düzenlemenin geleceğini de açıklayan Destici uzun zamandır gündemde yerini koruyan EYT konusuna ilişkin de önemli ifadelerde bulundu.

"Emekli maaşları ve EYT düzenlemesi de olacak"

Mustafa Destici, EYT mağdurları ve ekonomik sıkıntılar yaşayan emeklilerin durumuna da değindi. Emekli maaşları ve EYT sıkıntısı için de düzenleme yapılacağına inandığını sözlerine ekledi.