Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, memur ve emeklilere yüzde 15 ek zam yapılacağını iddia ederek tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zam oranının bir gün sonra yükseltildiğini duyurarak,"Geçtiğimiz yıl memur maaşlarında yüzde 87'lik artışa gitmiş, temmuz ayında yüzde 42 zam yapmıştık. Memurlar ve memur emeklilerinin yüzde 16, SSK ve Bağkur emeklilerinin yüzde 15,4 maaş artışı gerekiyordu. Memurlarımızın ve emeklilerimizin durumunu bildiğimiz için razı olamadık. Bütçe imkanlarını zorlayarak memur ve emekli maaşlarında yüzde 25'lik artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Dün ve bugün çalışmalar sonucunda memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a çıkarabileceğimiz imkanlar sağladık." açıklamasında bulunmuştu.

YÜZDE 15 EK ZAM GELECEĞİNİ İDDİA ETTİ

Yüzde 30 zam üzerinden yeni maaşlar hesaplanmaya başlanmışken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir iddia ortaya attı. Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,"Mart ortası emekli ve memura yüzde 15 ilave zam. Mayıs ilk haftası seçim. Beklentim bu yönde" ifadelerine yer verdi.

Asgari ücret 10 bin TL olacak! Mart ayında asgari ücrete ek zam yapılacak Asgari ücret 10 bin TL olacak! Mart ayında asgari ücrete ek zam yapılacak

İslam Memiş'ten bomba iddia! 'Emekli ve memura yüzde 15 ek zam geliyor' deyip tarih bile verdi