Fenerbahçe'yi 2013-2014 sezonunda mutlu sona ulaştıran ve kulüp tarihinin son şampiyonluğunu yaşayan Ersun Yanal, 2019-2020 sezonunda birlikte çalıştığı Ali Koç'u eleştirdi. 

Sarı-lacivertlilerin son şampiyon hocası Yanal, televizyon programında Fenerbahçe için değişim vurgusu yaptı. 

Ersun Yanal, "İşime karışılmaya başlandı. Buna asla izin veremezdim. Çünkü teknik direktörün işine karışıldığı zaman, başarılı olunursa başkan ve yönetim bunu kendi üzerine alıyor.

Ersun Yanal

Galatasaray'dan Fenerbahçe, Ali Koç ve Mert Hakan'a flaş gönderme Galatasaray'dan Fenerbahçe, Ali Koç ve Mert Hakan'a flaş gönderme

'BAŞARISIZLIKTA SUÇLU HOCA OLUYOR'

"Başarısız olunduğunda da suçlu hoca oluyor. F.Bahçe'de başkanın, teknik direktör ve oyunculardan, oyunun kahramanlarından rol çalmaması lazım. Onların işine saygı göstermeleri gerekir" dedi.

'G.SARAY YÖNETİMİ, HOCASINA KARIŞMIYOR'

Galatasaray'ın, hocasının işine karışmadığını da belirten Yanal, "Lider kim? Okan Buruk… F.Bahçe'de baktığımızda kim? Ali Koç… Yönetim planını programını yapar, inandığı hocayı takımın başına getirir. İyi yönetimler, liderliği hocasına bırakır" ifadelerini kullandı.

'FENERBAHÇE BÖYLE GİTMEZ! DEĞİŞİM ŞART'

Ayrıca başkan Ali Koç'a da tepki gösterdi: "Mağdur edebiyatı, mağdur edebiyatı. Sürekli tabanına mesaj ver. Sen kendi işletmelerinde böyle davranabiliyor musun? Fenerbahçe böyle gitmez. Değişim şart, değişim artık mecburiyet."

Editör: Ali Çetin