Sosyal medya fenomeni Feyza Aleyna Eroğlu (27), eski futbolcu şimdilerde ise futbol yorumculuğu yapan eski sevgilisi Batuhan Karadeniz (33) tarafından 21 Mart 2023 tarihinde Ataşehir'de bulunan bir otelde darp edildiğini iddia etmişti.

Eroğlu’nun şikayetinin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

66. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk celseye müşteki Aleyna Erdoğdu katıldı. Tutuksuz sanık Batuhan Karadeniz ise katılmadı.

Murat Boz'dan 'aşk' dedikodularına yanıt: Ünlü oyuncu ile birlikteler mi? Murat Boz'dan 'aşk' dedikodularına yanıt: Ünlü oyuncu ile birlikteler mi?

Müşteki Feyza Aleyna Eroğlu duruşmada, “Olay günü sanığa daha önce vermiş olduğum borç parayı istemek için gitmiştim. O gün kendisi beni darp etti" dedi.

Tanık olarak dinlenen otel görevlisi İ.T., “O gün müşteki gece 3 gibi otele geldi. Daha evvelinde sanıkla birlikte otele gelmelerinden dolayı kendisini tanıyordum. Batuhan Karadeniz’in kaldığı odaya gideceğini söyledi. Yaklaşık bir iki dakika sonra Batuhan bey beni arayıp müştekiyi aşağı indirmemi rica etti. Müşteki sanığın kaldığı odanın önündeydi. Aşağı inmesi için ricada bulundum ancak inmedi. Ben tarafların yanındayken yüz yüze gelmediler. Darba maruz kaldığına dair bir belirti görmedim” ifadesinde bulundu.

Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Feyza Aleyna Eroğlu'nun avukatı Ayhan Yalçın, hakaret içerikli mesajlar ve darp olayıyla ilgili doktor raporunun dosyaya ibraz edildiğini belirterek, dosyanın kadına karşı şiddetin önlenmesi ve durdurulması noktasında katkı sağlamasını umduğunu ifade etti.

Eroğlu ise susmayacağını ve şikayetini geri almayacağını vurgulayarak, "Mağdur olan herkese umarım bir nebze de olsa öncü olabilirim." dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, tutuksuz sanık Batuhan Karadeniz’in gelecek celse hazır edilmesi için süre verdi. Sanığın gelecek celse hazır edilmemesi durumunda hakkında yakalama kararı çıkartılacağını belirten mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede yer alan Adli Tıp Kurumu'ndan alınan darp raporunda, Eroğlu'nun basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı ifade edildi.

4 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Batuhan Karadeniz'in çeşitli tarihlerde WhatsApp üzerinden sinkaflı küfürler ederek "Kahpe, o..." şeklinde kelimeler sarf ettiği, küfür içerikli tehdit mesajları da iddianamede yer aldı.

İddianamede, Batuhan Karadeniz'e 'Zincirleme tehdit' ve 'Kadına karşı basit yaralama' suçlarından 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Kaynak: AA