Bakan Yerlikaya duyurdu: FETÖ'ye yönelik “KISKAÇ-22" operasyonları düzenlendi Bakan Yerlikaya duyurdu: FETÖ'ye yönelik “KISKAÇ-22" operasyonları düzenlendi

FETÖ'cüler tarafından 15 Temmuz günü gerçekleştirilen ve halk tarafından engellenen darbe girişimi sonrası her yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yurdun birçok bölgesinde anma etkinlikleri düzenleniyor.

Her yıl düzenlenen organizasyonların 8'inci yılında çalışmalar devam ederken Etimesgut Belediyesinden tepki çeken açıklama geldi.

Anma programına ilişkin tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu yönetimindeki Belediye karar metni yayımlayarak herhangi bir etkinliğin düzenlenmeyeceğini duyurdu.

"KONU ÜZERİNDE YAPILAN İNCELEME VE GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE"

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Belediye Meclisinin 03/06/2024 tarih ve 181 sayılı kararı ile Komisyonlarımıza müşterek havale edilen işlemli dosya incelendi.

Konu üzerinde yapılan inceleme ve görüşmeler neticesinde;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" ile ilgili olarak Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden Belediyemizce herhangi bir etkinliğin yapılmayacağı Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarih ve müşterek 22 sayılı raporu ile uygun görülmüş olup, Raporumuz Yüce Meclisin görüşüne arz olunur."

Kaynak: EnSonHaber