TBMM Genel Kurulunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından EYT yasası çıktı. Ancak yasa kapsamının 5000 prim günü ve kısmi emeklilikte mağduriyet yaşatması EYT'nin tam olarak çözülmediğini gözler önüne serdi.  

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Emekliler Federasyonu Başkanı Arzu Lastikci, 5000 prim günü ve kısmi emeklilik mağduriyetinin giderilmesi için çağrıda bulundu. Lastikci, 03.03.2023 tarihinde çıkan yasanın EYT dosyasını kapatmadığını, aksine mağduriyetleri daha da arttırdığını söyledi. Borçlanarak emekli olamayan binlerce kişinin zor durumda olduğunu belirten Lastikci, yetkililere seslenerek 5000 ve kısmi emeklilik mağduriyeti çözülene kadar topyekûn mücadele edeceklerini söyledi. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Emekliler Federasyonu Başkanı Arzu Lastikci, sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla yetkililere seslenerek verilen sözlerin tutulmasını talep etti.

Erdoğan asgari ücretteki ayrıntıyı açıkladı: Çalışanlar şaşırdı! Erdoğan asgari ücretteki ayrıntıyı açıkladı: Çalışanlar şaşırdı!