Emeklilikte yaşa takılan çalışanları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. EYT'liler kendilerini ilgilendiren düzenlemenin Meclis'e ne zaman gelip yasalaşacağını merak ederken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaş, EYT'lilerin ilk maaşlarının ne zaman ödeneceğini duyurdu.

EYT başvurusu nasıl yapılır? EYT başvurusu nasıl yapılır?

Emeklilikte yaşa takılan (EYT) vatandaşlar, düzenlemenin Meclis'e geleceği tarihi bekliyor.

EYT'lileri heyecanlandıran son açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu tarafından yapıldı.

Akbaşoğlu, bakanlığın teknik çalışmayı tamamlamasından sonra düzenlemenin kanun teklifi haline getirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

EYT'DE İLK MAAŞ NE ZAMAN ÖDENECEK?

"Bu bir süreç. Sözleşmelilere kadro düzenlemesinden sonra EYT düzenlemesini muhtemelen önümüzdeki hafta Meclise sunacağız." diyen Akbaşoğlu, Meclis Genel Kurulu takvimine işaret ederek net bir tarih vermedi.

Akbaşoğlu, teklifin şubat ayında yasalaşmış olacağını belirterek, "Mart ayında EYT’li kardeşlerimiz maaşlarını alacak." diye konuştu.

SEÇİM NE ZAMAN OLACAK?

Seçim tarihiyle ilgili tartışmalara da değinen Akbaşoğlu, tarihin öne alınmasının 'erken seçim değil seçim güncellemesi' olduğunu dile getirdi. Akbaşoğlu, "Mayıs ayı en uygun zaman dilimi olarak gözüküyor. 7 Mayıs 14 Mayıs veya 21 Mayıs olabilir" diye konuştu.