8 Eylül 1999 yılı öncesinde sigorta giriş olanları kapsayan EYT düzenlemesi ile 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı tanınmış oldu.

EYT yasasının Meclis'e geleceği tarihe ilişkin AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın açıklaması...,

AK PARTİ'DEN EYT AÇIKLAMASI

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, EYT yasasının çıkacağı tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. Düzenlemenin bu ay sonuna doğru Meclis'e gelebileceğini ifade eden Turan "EYT en geç Ocak sonu Meclis’te olur, Şubat ortasında yasalaşır" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EYT AÇIKLAMASI!

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT düzenlemesine de değindi. İşte o açıklamalar:

"EYT ile çalışmayı yakında Meclis'imizin takdirine sunuyoruz. Gençlerimizin istihdamına katkı sağlamak amacıyla 6 bakanlığımızın ortak çalışmayla başlattığımız 1 Milyon Yazılımcı Projemizin ilk etabını tamamladık. Devam eden ilgi sebebiyle programları daha da güçlendirmek kararı aldık." ifadelerini kullandı. 

Son dakika ehliyet affı açıklaması! "Ehliyet affı kapsamı genişletilmeli" Son dakika ehliyet affı açıklaması! "Ehliyet affı kapsamı genişletilmeli"

EYT NE ZAMAN MECLİS'E SUNULACAK?

Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'ün ilk haftalarında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu çözüme kavuşturulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı EYT düzenlemesini içeren kanun teklifinin, 13 Ocak'a kadar Meclis Başkanlığına sunulması bekleniyor.

EYT SON DURUM 2023 | EYT yasası çıktı mı, ne zaman çıkacak? EYT ne zaman Meclis'e sunulacak, yasalaşacak?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerin ardından Genel Kurul süreci başlayacak teklifin, Ocak ayında yasalaştırılması öngörülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son olarak katıldığı bir televizyon programında "Süreç aşama aşama ilerleyecek. Meclis kararını verecek. Ocak ayı içinde Meclis'e ileteceğiz." dedi. Buna göre; düzenlemenin kısa sürede Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.