8 Eylül 1999 tarihinden önce resmi olarak çalışmamış , yani Sosyal Güvenlik Kurumu primleri yatırılmamış olan ve sadece borçlanma,  Sosyal Güvenlik Kurumundan hizmet satın alınma yoluyla hizmet kazanılmasının sadece hizmet süresini artıracağı değerlendirilmektedir.

Yıllardır Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapış sigortalı 97-98 yılları arasında görev yapan askerler emekli olmak istiyor.

EYT yasasının yürülüğe girmesiyle birlkte bazı soruları da beraberinde getirdi. Peki, staj sigortası EYT'de başlangıç sayılacak mı? Askerlik borçlanması EYT'de yer alacak mı? İşte konuya ilişkin detaylar..

EYT askerlik ve Askerlik borçlanmasının nasıl yapılacağı konusunu vatandaşlar sosyal medya dan araştırmaya devam ediyor. EYT yasasının yasalaşmasıyla birlikte binlerce kişi tarafından konuya ilişkin detaylar merak ediliyor.1999 öncesi sigortalı olan fakat prim gün sayısında eksik olan kişiler Eyt'den faydalanabilecekler mi?

Askerlik borçlanması mağduru memurlar olarak EYT yasasına takıldıkalrını belirterek. 9.9.1999 girişli memurun 8.9.1999 öncesi yapmış olduğu askerlik borçlanması işçi ve esnafta olduğu gibi sigorta başlangıcı sayılmasını istiyor.

Ali Tilkici'den uzman çavuşlar için kadro tepkisi! Ali Tilkici'den uzman çavuşlar için kadro tepkisi!

550 gün askerlik yapanlar Eyt'den yararlanacak mı?

Bakanlık 8 Eylül 1999'un altını çiziyor. Sigorta öncesi askerliği borçlanma olursa 550 gün kadar geri çekilerek 1998 EYT düzenlemesinden yararlanılabileceği söyleniyor.

Asgari ücrette artışa paralel olarak borçlanma miktarları da yükselecektir. Bundan da etkilenmemesi için borçlanma yapılıp EYT kapsamına girilmesinde fayda var.