Fahri (geçici) Kuran Kursu Öğreticileri Platformu'nun, görevde olup olmama şartına bakılmadan SGK pirim günleri baz alınarak alanlarına uygun şekilde kadro verilmesine ilişkin kanun teklifini Milletvekili Seçuk Özdağ TBMM’ye sundu.

Platform teklifi şöyle duyurdu:

"Fahri (geçici) Kuran Kursu Öğreticileri; 1 Yılda 2 defa yaz dönemi ve kış dönemi KPSS+dhbt +mülakat ve belirli belgelerle yıllarca hizmet eden ancak aylık 8-9 günlük sigorta cep harçlığı maaş ve hiç bi özlük hakkı olmadan çalıştırılan fahri öğreticilere neden kadrosu verilmiyor? Emeklilik primlerini düşük ödeyerek mağdur etmek neden?

Peki her yıl sıfırdan işe alım yaparak niye  mağdur ediyorsunuz? Ve bu mağduriyeti Diyanet gibi hak yememeyi öğütleyen bir kurumda yapıyordunuz. Bu konuda emek verenlerin yaşandığı mağduriyetlerin giderilerek ve görevde olup olmama şartına bakılmadan SGK pirim günleri baz alınarak alanlarına uygun şekilde kadro verilmesine ilişkin kanun teklifini Seçuk Özdağ başkanımız TBMM’ye vermiştir."

Whatsapp Image 2024 05 22 At 10.55.31

Whatsapp Image 2024 05 22 At 10.55.31 (1)

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Müslümanlar olarak bizlere düşen, bu kötülük karşısında yılmadan mücadele etmek Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Müslümanlar olarak bizlere düşen, bu kötülük karşısında yılmadan mücadele etmek

Whatsapp Image 2024 05 22 At 10.55.31 (2)

Editör: Zeynep Peksoy