Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak seçimlerin yapılacağı tarihe ilişkin tahminini paylaştı.

Gazeteci Fatih Portakal, Youtube kanalında yaptığı açıklamalarda seçime dair dikkat çeken ifadeler kullnadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını değerlendirerek seçim tarihini bulduğunu söyleyen Portakal, 28 Mayıs 2023 Pazar günü genel seçimlerin yapılacağını iddia etti.

Portakal canlı yayında şu açıklamalarda bulundu:

“Konuşulan seçim Haziran ayına kadar olacak ama dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ipucunu verdi. Ben de oradan yakaladım, yakaladıktan sonra tarih de veriyorum size.

Tabi büyük konuşmuyorum ama seçimin tarihi 28 Mayıs 2023 Pazar gününe kimselere randevu vermeyin sandık 28 Mayıs 2023 Pazar günü önümüze gelecek. ‘Sen nereden biliyorsun?’ bu diyecek olursanız şuradan çözümlemeye çalıştım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yine o açılış konuşmasını yaparken ‘7 ay sonra seçim olacak’ dedi. Sayıp bakalım şimdi Ekim ayındayız, hemen açıp telefondan baktım takvime o Pazar hangi tarihe geliyor. Bir baktım 28 Mayıs.

Volkswagen'den Passat kararı: Bir devir bitti Volkswagen'den Passat kararı: Bir devir bitti

Bu tarihte sandık önümüze gelecek. ‘Neden biliyor musunuz?’ çünkü bilinçaltı, bu demek ki iktidar partisinde biliniyor. Erdoğan’ın çevresi tarafından ve Erdoğan tarafından da biliniyor. Hatta ve hatta Devlet Bahçeli de bu tarihi biliyor. 6-7 ay sonra veya 7-8 ay sonra da diyebilirdi o zaman ben size bu tarihi veremezdim ama 7 ay demek ise Mayıs ayı.

Peki neden 28 Mayıs? Bir gün öncesi 27 Mayıs çünkü, biliyorsunuz Adnan Menderes olaylarını hatırlayacaksınız. Onun hemen bir gün sonrasında çünkü belki de seçim kampanyasını demokrasi şöleni adı altında o güne empoze edecekler. 27 Mayıs cumartesi, 28 Mayıs Pazar hadi bakalım sandığa… Bu şekilde düşünüyorum. Bakalım ne çıkacak, ben bu şekilde düşünüyorum.”