Konya'da lisede görev yapan 55 yaşındaki bir öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Türkiye Konya’da 55 yaşındaki öğretmenin 14 yaşındaki öğrencisini istismar etmesi ile çalkalanıyor.

Konya'da bir lisede okuyan 9. sınıf öğrencisi S.D., 18 Nisan'da ailesine, öğretmeni M.K.'nin ocak ayından itibaren kendisine sosyal medya aracılığıyla mesajlar gönderdiğini, son bir aydır da mesajların cinsel içerikli olduğunu, daha önce aracıyla eve bırakırken öpmeye çalıştığını ve en sonunda okulda merdivenlerde elle tacizde bulunduğunu söyledi. Bu sebeple ailesi, öğretmen M.K. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

0x0-turkiye-sapik-ogretmeni-konusuyor-whatsapptaki-igrenc-mesajlar-ortaya-cikti-1714034525739.webp

HEDİYELER ALIP PARA VERMİŞ!

S.D., öğretmeni M.K.'nin, kendisinin haberi olmadan sıranın üstünde duran kalemliğine bin TL ile ceketinin cebine içinde gümüş kolye, küpe ve yüzük bulunun takı seti kutusu koyduğunu, durumu fark ettikten sonra da her iki hediyeyi de iade ettiğini dile getirdi. Öğretmeni M.K.'nin, kendisini erkek öğrencilerin yanında gördüğünde kızıp tepki gösterdiğini bildiren S.D., daha önce arabasıyla eve bırakırken M.K.'nin kendisini öpmeye çalıştığını, son olarak da okulda merdivenlerde arkadaşıyla sohbet ederken, yanından geçerken eliyle dokunduğunu öne sürdü.

AK Partili Güler sokak köpeklerine ilişkin düzenlemenin detaylarını anlattı AK Partili Güler sokak köpeklerine ilişkin düzenlemenin detaylarını anlattı

S.D.'nin 'WhatsApp' ile sosyal medya hesabına M.K. tarafından gönderilen cinsel içerikli mesajlar da savcılığa delil olarak sunuldu.

0x0-turkiye-sapik-ogretmeni-konusuyor-whatsapptaki-igrenc-mesajlar-ortaya-cikti-1714034417089.webp

BABASI EMANET ETMİŞTİ

S.D.'nin ifadesinin ardından M.K. gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen M.K., ifadesinde, okulun ilk dönemi öğrencisi S.D.'nin babasıyla birlikte yanına geldiğini, babasının başka bir ilde çalıştığını ve kızına göz kulak olmasını istediğini söylediğini ifade etti. M.K. ifadesinde şu sözler yer aldı:

"İlk dönem içerisinde okulda bulunduğum bir anda yanıma gelerek, annesinin kendisini alamayacağını ve parkta taciz amaçlı kendisini bekleyen erkeklerin olduğunu, bu nedenle kendilerini araçla eve bırakmamı istedi. Ben de başka arkadaşının olup olmadığını sordum. Bir süre sonra İ. adlı öğrenci yanımıza geldi. Kendilerini aracıma bindirdim. S.D., araçta yanıma oturdu. İ. adlı öğrenci de arka kısma oturdu. Bahsettiğim bu olay dışında S.D., aracıma binmedi. S.D.'ye herhangi bir şekilde kolye hediye etmedim. 2024 yılının ramazan ayı içerisinde okulda bulunduğum bir dönemde teneffüs esnasında S.D.'nin sınıfına girerek şahsın kalemliğinin içerisine rencide olmaması için gizli bir şekilde bin TL fitre parası bıraktım. S.D., babasının başka bir ilde yaşadığını söylemişti. Bu nedenle tamamen yardım amaçlı olarak kendisinin kalemliğine bu şekilde para bıraktım. 17 Nisan benim doğum günümdür. 17 Nisan 2024 günü S.D., yanıma arkadaşı R. ile birlikte gelerek doğum günümü kutladı ve ardından bir kutu verdi. Kendisine hediyesini alamayacağımı, ücretini verebileceğimi söyledim. Zaten zamanım olmaması nedeniyle söz konusu kutuyu dolaba koydum. İçerisine halen de bakmış değilim'' diye konuştu.

Editör: Yudum Özel