İstanbul Fatih'te İGDAŞ çalışmasının olduğu sırada bir binanın önündeki doğal gaz kutusunda patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre olayda 10 kişi yaralandı.

Saat 21.00 sıralarında Fatih Seyit Ali Mahallesi Evliya Ata Sokak'ta İGDAŞ ekipleri şerit çekerek sokak içerisinde doğal gaz çalışması başlattı. Çalışmalar sırasında henüz bilinmeyen bir şekilde doğal gaz patlaması yaşandı. Patlama sonucunda 10 kişi yaralanırken, vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahale sonrasında yaralılar hastaneye kaldırılırken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahale etti. Ekiplerin yaptığı çalışmalar neticesinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. 

17 yaşındaki liseli kıza tecavüz tuzağı: ''MİT'e memur olarak alacağız'' 17 yaşındaki liseli kıza tecavüz tuzağı: ''MİT'e memur olarak alacağız''

FATİH BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNDE

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, doğal gaz patlamasının yaşandığı bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Olay hakkında bilgi alan Başkan Turan, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Patlamanın yaşandığı bölgede çevik kuvvet ekipleri de önlem aldı.