Eski Fenerbahçe oyuncusu Adil Rami’den Ersun Yanal dönemi için şok sözler söyledi.

Fransız stoper oyuncusu Adil Rami, yarım sezonda 7 kez forma giydiği sarı-lacivertli takımda geçirdiği dönem hakkında çarpıcı iddiada bulundu.

Adil Rami’nin sözleri şöyle;

“Beni oynatmak istemiyordu. Forma bekliyordum. O dönem 1-2 defans oyuncusu sakatlandı. Rotasyonda üçüncü stoper bendim. Bir süre sonra takımda sağlam savunma oyuncusu kalmadı. ‘Oynayacağım artık’ dedim kendime ama bu sefer de orta sahadan oyuncuları geriye çekti.

Kendime, ‘Bir dakika, bir dakika’ dedim! Neden böyle olduğunu ve neler döndüğünü çözmeye karar verdim. Antrenmanlara devam ederken bir yanda da durumu anlamaya çalışıyordum.

Uche Ikpeazu Konyaspor'da Uche Ikpeazu Konyaspor'da

“FARKLA ÖNDEYKEN SON DAKİKALARDA OYUNA STOPER ALDI”

Bir maçta takımın bir numaralı stoper benimle birlikte yedek kulübesindeydi. Neden? Çünkü taraftar, onu o kadar çok ıslıklamıştı ki ve de kendisi de o kadar b**tan oynamıştı ve ilk 11’den kesildi. O maçta 3-0, 3-1 ya da 4-1 öndeydik. 80. dakikaya doğru o stoperi oyuna aldı. Kazanıyoruz, niye defans oyuncusu alıyorsun ki oyuna, değil mi?”

"SONRASINDA DA BENİ TÜRK BİR MENAJER ARADI"

“Bu durumu düşünmeye devam ettim. Sonrasında da beni bir Türk menajer aradı ve Çin Ligi’nden iyi bir teklif getirdiğini söyledi. O menajer bana daha sonra “Fenerbahçe’de neden oynayamazsın biliyor musun?” dedi. ‘Neden’ diye sordum. “Çünkü menajerin kız kardeşin, yani yabancı birisi, Tür bir menajerler çalışmasın” diye cevap verdi bana.

"İŞTE BU YÜZDEN OYNAMAYACAKSIN..."

“Neden” diye sordum çünkü bu gibi işlerinden almıyorum. Bana sözleşmemde belirli sayıda maça çıkmam halinde 200, 300 ve 500 bin Euro gibi primler olup olmadığını sordu ve ben de doğru olduğunu söyledim. “İşte bu yüzden oynamayacaksın” dedi. ‘Ne alaka’ diye sorduğumda ise teknik direktörü tanıyan Türk bir menajer ile çalıştığın zaman bu primin teknik direktör ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi.

O zaman bazı şeyleri anladım ve futbolu bırakmayı düşündüm.”