Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: "Türkiye, 10 yıl denizlerimizi koruyacak" Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: "Türkiye, 10 yıl denizlerimizi koruyacak"

İsrail'in Gazze'ye yönelik kanlı saldırıları 4 aydır devam ediyor. İmkansızlıkların yaşandığı Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde yaşayan Filistinli terzi Muhammed El Atıf, elektrik ve yakıt yokluğu nedeniyle dikiş makinesini çalıştırmak için bisiklet pedalından yararlanıyor. İsrail’in 17 yıldır abluka altında tuttuğu 2,3 milyon Gazzeli için hayat şartları, 7 Ekim’den sonra daha da zor ve dayanılmaz hale geldi.

DİKİŞ MAKİNESİNE BİSİKLETLİ ÇÖZÜM 

İsrail saldırılarından dolayı kuzeyden güneye kaçan Filistinlilerin yanında fazla eşya getirememesi nedeniyle eski elbiselerin tamiri ise ciddi bir ihtiyaç haline geldi. Kıyafet fiyatlarının artması, havaların soğuması ve giyecek ihtiyaçlarında ciddi artış nedeniyle Gazzeli terzi El Atıf elektriksiz çalıştıramadığı dikiş makinesine bisikletli çözüm buldu. Genç terzi, bir bisikletin teker ve pedal mekanizmasından yararlanarak çalıştırdığı dikiş makinesiyle müşterilerine hizmet veriyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı