Galatasaray'da sezon başı yapılan transferlerden verim alınamaması endişe yaratmıştı. 

Cimbom sezon sonu kadrodaki şişkinliği ortadan kaldırmayı planlıyor.

Süper Lig'de 24. kez şampiyonluk yaşamak isteyen Galatasaray'da bir yandan da önümüzdeki sezonun planlaması yapılıyor. Okan Buruk, gözden çıkarttığı isimleri yönetime bildirdi. 

IMG_9008

Okan Buruk, geçtiğimiz günlerde transfere yönelik açıklamalarda bulundu, önce kiralık oyuncular hakkında konuştu:

"Zaniolo çok önemli ve değerli bir oyuncu. Premier Lig'de de goller attı, milli takımda ilk 11'de oynadı. Çok önemli bir değer. Gelip bizimle olmak isterse ben kadromda olmasını isterim. Ancak hem kulübün hem de Zaniolo'nun ne düşündüğü çok önemli.

Yunus Akgün bence iyi gidiyor. Premier Lig yolunda önemli bir yarıştalar. İyi bir takımda oynuyor. Satın alması gerçekleşecek mi bilmiyorum. Ancak geri dönerse bizim için çok önemli bir oyuncu olacak. Aslında kendisini bırakmak istemedik. Kendisi Avrupa'ya oynamak için gitti. Emin Bayram çok iyi gidiyor. Takip ediyoruz. Emin ile Galatasaray'ın ilerleyen yıllarda iyi bir stopere sahip olacağını biliyoruz.

Yusuf Demir, iyi gitmedi. İstediğimiz gibi süre alamıyor. O da yazın dönüp bizimle olacak. Ancak çok genç bir oyuncu. Daha gelişimini tamamlamamış, gelişebilecek ve yetenekli bir futbolcu. Bizde kalırsa mental olarak iyi hazırlayıp özgüvenle süre vermemiz gerek. Potansiyelli bir oyuncu. Yaşı çok genç. Bence gelişecek. Bu sezon Basel performansı iyi olmadı ama bence bir yerde iyi performans verecek." ifadelerini kullandı.

Rafa Silva transferiyle ilgili de konuşan Okan Buruk, "Transferle ilgili oyuncu izleme departmanı çalışma yapıyor. Hazırlıklarımız var, oyuncuları izliyoruz. Serbest oyuncular olabilir. Şu anda net bir isim üzerinde çalışma yok. Rafa Silva çok değerli ve başarılı bir oyuncu. Birçok ülkeden birçok takım isteyecektir. Serbest statüde birçok oyuncu çıkacaktır. Şu anda ben lige odaklandım ama oyuncu izleme departmanımızın hazırlıkları sürüyor. Bu sezonki performanslara göre mevkiler de birkaç hafta içinde netleşecektir." dedi.

Okan Buruk, gözden çıkardığı 6 oyuncuyu yönetime bildirdi. Listede bulunan isimler ise şöyle:

Ndombele, Auirier, Oliviera, Tete, Hakim Ziyech, Carlos Vinicius

Rizespor, Antalyaspor'u 3 golle geçti! Avrupa iddiasını güçlendirdi Rizespor, Antalyaspor'u 3 golle geçti! Avrupa iddiasını güçlendirdi