CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı olabileceğini belirtti. İşte o konuşma...

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istediğini belirtti.

CNN Türk yayınına katılan Gürsel Tekin, "CHP'nin adayı CHP'nin kurumsal kimliğini temsil eden Sayın Genel Başkanımızdır. Bu son derece doğaldır, onun dışında aday aranmaz." dedi.

Gürsel Tekin, Altılı Masa hakkında "Efendim 'altılı masa'... Ona itiraz etmiyorum. O başka bir şey ama birey olarak, Gürsel Tekin olarak benim özlemim, mutlak ve mutlak, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına girerken cumhurbaşkanı adayının temiz ellerde ve Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun olmasını arzu ediyorum" diye konuştu.

Erdoğan'dan Suriye çıkışı: Esad'la ne zaman görüşeceğini açıkladı Erdoğan'dan Suriye çıkışı: Esad'la ne zaman görüşeceğini açıkladı

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması durumunda genel başkanlığı bırakırsa kendisinin CHP genel başkanlığına aday olabileceğini söyleyen Tekin, "Soru şu: Sayın Genel Başkan cumhurbaşkanı adayı olursa, genel başkanlığı bırakırsa buna genel başkanlığa talip olur musun, elbette olurum, niçin olmayayım?" şeklinde konuştu.