Araştırma Haberleri

araştırma haberleri ve güncel araştırma gelişmeleri, araştırma ile ilgili tüm video, araştırma fotoğrafları ve araştırma haberleri İşçi Haber sitemizde


Yaşam

Yeni yapılan bir araştırmaya göre günümüz gençleri bekar olmaktan daha mutlu. İşte araştırmanın dikkat çeken detayları...

SAĞLIK

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde yapılan araştırma, erken yaşlarda hava ve ses kirliliğine maruz kalmanın, psikolojik rahatsızlık riskini artırdığını ortaya koydu.

Ekonomi

Türkiye genelindeki 16 milyon 154 bin emeklinin yarı nüfusu 10 büyükşehirde ikamet ederken, toplam emekli nüfusunun yüzde 20'si ise İstanbul'da...

Araştırmacılar, insanlarda bulunan antik DNA’ların depresyon gibi psikiyatrik rahatsızlıkların sebebi olabileceğini belirtti.

SAĞLIK

ABD'de yapılan bir çalışma, antibiyotiklerin çoğu alt solunum yolu enfeksiyonunu geçirmede etkili olmadığını, öksürüğün şiddeti ya da süresini etkilemediğini gösterdi.

SAĞLIK

Yeni yapılan araştırma, virüslerin daha çok hayvanlardan insanlara değil de insanlardan hayvanlara bulaştığını ortaya koydu.

Gündem

Yüksek Seçim Kurulu'nun takvimine göre; seçim yasakları başladı. Bu kapsamda; kamuoyu araştırmaları, anketler gibi birçok yasak sandık gününe kadar sürecek.

SAĞLIK

Bilim insanları, sigara içenlerde iç organ yağlanmasının, içmeyenlere göre daha fazla olabileceğini söyledi.

Araştırmacılar, okyanusun en büyük balinalarının nasıl şarkıya benzer ses ürettiklerinin gizemini buldu. Yapılan araştırmalara göre, balinalar için ses üretmenin hayati...

Genel

Bilim insanları, şizofreniye neden olan hücrelerin erken gebelik döneminde henüz anne karnındaki bebeklerde görülebileceğini ortaya koydu.

Genel
Genel
Reklam Bloğu
//