Girne'de konser veren Haluk Levent, sahne öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Levent, "Hava güzel, 19 Mayıs coşkusunu da hep birlikte yaşayacağız. Eğlenip, şarkılar söyleyeceğiz” diye konuştu.

17 sezon finalinin birincisi Kızılcık Şerbeti oldu! Reytingleri alt üst etti 17 sezon finalinin birincisi Kızılcık Şerbeti oldu! Reytingleri alt üst etti

"ARTIK MÜZİĞE AĞIRLIK VERMENİN ZAMANI GELDİ"

Müzik çalışmalarından bahseden Haluk Levent, “Beşiktaş Stadyumu’nda Dünyaca ünlü ‘Dimash Qudaibergen’ sahne alacak. Beraber bir düetimiz olacak. Onun heyecanı var. Artık müziğe ağırlık vermenin zamanı geldi. Yeni bir şarkı yolda, Sena Şener ile de bir cover şarkıya düetimiz olacak. Sonrada albüm hazırlıklarına gireceğiz yavaş yavaş.” dedi.

"RAP, DÜNYANIN POPÜLER MÜZİĞİ"

Basın mensuplarının, “Artık arabesk ve rock, Türkiye’de pek dinlenmiyor. Rap daha ön planda. Bunun nedeni nedir sizce?” sorusuna Levent; “Rap, şu an dünyanın popüler müziği. Tattır bu... Belki bizim müzik alanımız daha az dinlenecek. Bu hayatın dengesidir. Biz kendi içimizde daha da fazla dinlenebilmesi için mücadele etmeliyiz” diye cevap verdi.

"EUROVİSİON, BİZİM NOSTALJİMİZ"

Eurovision Şarkı Yarışması'nın tekrar gündeme gelmesi ve bu yıl birinci olan adayın kıyafetinin tartışma konusu olması hakkındaki soruları yanıtlayan Haluk Levent, şu ifadeleri kullandı:

“Eurovision, bizim nostaljimiz. Dünya artık şarkıların yarıştırıldığı bir yer olmamalı. Halk ve jüri seçiyor ama Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika’ şarkısı, bence dünyanın en güzel şarkısı ama birinci olamadı. Eurovision, nihai hedefinden saptı. Komşu komşuya oy veriyor. Benim düşüncem yarışmaya girmektense şarkımızı dünyaya tanıtmaktır. Eurovision en zirve değildir.”

Editör: Yudum Özel