Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den İran'ın Bakü Büyükelçiliğine taziye ziyareti Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den İran'ın Bakü Büyükelçiliğine taziye ziyareti

Hamas, konuya ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Hamas, 'Bahçeli'nin, Filistin halkının İsrail işgaline karşı direnişini destekleyen, Hamas'ı ve Filistin direnişini terör örgütü olarak tanımlamayı reddeden tutumundan' söz etti.

Ayrıca açıklamada Hamas'ın "Bahçeli'nin bu ilkeli ve kıymetli tutumunun, asil Türk halkının, Filistin halkının kurtuluş ve bağımsızlık arayışına verdiği destek konusundaki özgün tutumunun bir uzantısı olduğu" belirtildi.

DEVLET BAHÇELİ'NİN FİLİSTİN SÖZLERİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Hamas çıkışını eleştiren Devlet Bahçeli, şu ifadelerde bulunmuştu:
"Ülkeyi temelinden yıkan iç cephenin çökmesidir. Bunların muhalefet çatısı altında toplandığı malumunuzdur. İBB Başkanı'nın bir ABD kanalında Hamas'a terör örgütü iftirası atması bunlarda rahatsızlık uyandırmamıştır. Bu şahsın ağzından PKK/YPG ile ilgili tek bir laf çıkmamasını sadece biz mi fark ediyoruz? İBB Başkanı küresel güçlere 'alın beni tepe tepe kullanın' mesajı vermiştir. Bunun bir hesabı olabilir ama Allah'ın da bir hesabı vardır."

(Kaynak:AA)

Editör: Öznur Kaya