Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde Nur Mahallesi'ndeki evinde tedavisi devam eden 2 çocuk babası gazi Algan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, o dönemde İstanbul'da yaşadıklarını, o gece işten eve döndükten sonra izlediği haberlerden darbe girişimini öğrendiğini, bunun üzerine tekrar dışarı çıktığını dile getirdi.

TEM Otoyolunda araç yangını TEM Otoyolunda araç yangını

Dışarı çıktığında kalabalıkla karşılaştığını, Esenler'den havalimanına doğru yürüdükleri sırada arkalarından gelen tankı durdurmak için üzerine yaklaşık 10 kişi ile çıktıklarını aktaran Algan, "Tank yayaların içine daldı, bazı vatandaşlarımızı sakatladı, bazılarını şehit etti, arabaların üzerinden geçti, onları ezdi. Kalabalıktan çıkan tank hızlandı. Bir müddet sonra tankın içinden üstteki askere silah uzatıldı. Yaklaşık 3 kilometre gittikten sonra silah sesi duydum. Vurulduğumu anladım, büyük bir acı hissettim." diye konuştu.

"BU HALİMDEN DAHA KÖTÜ DURUMDA OLSAM YİNE ÇIKARIM"

Algan, kaldırıldığı hastanede 45 gün yoğun bakımda, 1 ay da serviste tedavi gördüğünü söyledi.

Tedavisinin hala devam ettiğini ifade eden Algan, şöyle konuştu:

"Her zaman şükrediyorum. Allah beterinden saklasın. Darbe kötü bir şey. Yine olsa yine sokağa çıkarım. Bu halimden daha kötü durumda olsam yine çıkarım."

Editör: Yudum İmal