AK Parti yönetiminde bulunan Üsküdar Belediyesi 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP'nin yönetimine geçmiş ve başkanlık koltuğuna ise Sinem Dedetaş oturmuştu. Son yaşanan olaylar sonrası CHP yönetimindeki Üsküdar Belediyesi'nde çok sayıda daire ve arsanın ilan sitesi üzerinden satışa çıkarıldığı paylaşıldı.  

Ancak satışların neden yapıldığına dair şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. 

"ÖZELLİKLE PAYLAŞMAK İSTEDİM" 

Yaşananlar sonrası sosyal medya hesabından "Sahibinden satılık belediye" söylemi ile paylaşımda bulunan AK Partili Hilmi Türkmen, şu ifadelerde bulundu:

"Üsküdar'da 20 yıldır en ufak gayrımenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim. SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE! Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için. Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik. Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var. Lakin bizim yüzlerce eseri milletimizin hizmetine sunarken bile 5 yılda yapmadığımız satışın tek seferde yapılması, en ufak taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü gösteriyor."

"HANİ EN UFAK ŞEYDE KIYAMETİ KOPARAN CHP MEDYASI NEREDE?"

"Çok çok ciddi bir satış söz konusu. Hani en ufak şeyde kıyameti koparan CHP medyası nerede? Kaldı ki, bu miktarda bir taşınmaz satışından sağlanacak gelir, geçmiş dönemde somut hizmetlerden, eserlerin üretilmesinden kalan borcun 3-4 kat üzerinde bir rakam ediyor. O zaman soruyoruz, bu ne acele! Üsküdar Belediyesi olarak inkar edilemeyen yüzlerce hizmet, eser ürettik. Buna rağmen bütçe büyüklüğü borç dengesi açısından en az borcu olan 2. belediye olarak yönetimi teslim ettik."

"LÜTFEN BUNUN TAKİPÇİSİ OLUN DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM"

"Tekrar soruyorum, o zaman bu ne acele? İlk akla gelen çözüm eldeki tüm taşınmazların bu şekilde satılması mı? Bir de tabi, 5 yılda yapılmayan taşınmaz satışını tek seferde yaparken sağlanacak gelirle hangi hizmetler yapılacak, millete hangi yeni eserler sunulacak. Lütfen bunun takipçisi olun değerli hemşehrilerim. Derdimiz bağcıyı dövmek değil, güzel işler olursa alkışlamasını da biliriz ama milletimiz bazı şeyleri yakından görsün, bilsin, tanısın istiyoruz."

MSB duyurdu: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 15 terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 15 terörist etkisiz hale getirildi

Üsküdar Belediyesi'nde neler oluyor? Milyonluk arsaları ve daireleri satışa çıkardılar

Kaynak: SonDakika.com