Hizmet-İş Sendikası, bazı belediye işçilerinin işten çıkarıldığı gerekçesiyle Mamak Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Mamak Belediyesi önünde bir araya gelen sendika yetkilileri, "direne direne kazanacağız", "zulme karşı direneceğiz", "Mamak Belediye işçileri yalnız değildir" ve "ekmeğime uzanan eller kırılsın" yazılı dövizler taşıdı.

"ARKADAŞLARIMIZ BİR HAFTADIR ÜÇER, BEŞER İŞTEN ÇIKARILIYOR"

İşçiler adına basın açıklaması yapan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, "31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda yönetimi el değiştiren Mamak Belediyesinde, iş akdinin feshedilmesini gerektiren haklı bir neden olmadan, keyfi kararlarla insanlar işinden ediliyor. Arkadaşlarımız bir haftadır üçer, beşer işten çıkarılıyor." diye konuştu.

Özgür Özel, DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Yavuz ile görüştü Özgür Özel, DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Yavuz ile görüştü

Belediyede çalışan 71 işçinin, hiçbir açıklama yapılmadan iş akitlerinin feshedildiğini belirten Ersoy, sendika olarak işçilerin yanında olduklarını söyledi.

Mamakk

İŞÇİLERİN SEÇİMDEN 3 AY ÖNCE İŞE ALINDIKLARINI BELİRTTİ

Ersoy, işçilerin, işe geri dönmesi konusunda tüm hukuki ve demokratik yolları kullanacaklarını dile getirdi.

Bu arada, Mamak Belediyesinden yapılan açıklamada ise iş akdi feshedilen işçi sayısının 40 olduğu ve işçilerin seçimden 3 ay önce işe alındıkları belirtildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı