ABD'den İspanya'ya gitmekte olan bir uçak, bir yolcunun aniden ishal olması sonucu kalkıştan yaklaşık 2 saat sonra geri dönmek zorunda kaldı. Bu durum dünya basınında geniş yankı oluştururken olayın ayrıntıları gündem oldu.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, cuma günü Delta Havayollarının Atlanta-Barcelona seferini yapan 194 sayılı seferin pilotu "biyolojik tehlike" ihbarında bulundu.

"Şu anda uçağın içinde ishal olan bir yolcu var"

Bunun üzerine uçak, kalkıştan 2 saat sonra tekrar Atlanta Havalimanına döndü. Olayın nedeninin bir yolcunun ishal olması olduğu öğrenildi. Sosyal medya platformu X üzerinden yayılan ve hava trafiği kontrolüne ait olduğu öne sürülen bir ses kaydında, "Şu anda uçağın içinde ishal olan bir yolcu var, bu yüzden Atlanta'ya dönmek istiyorlar." ifadesi yer aldı.

Avrupa Birliği Fransa'nın geri gönderme politikası yasa dışı kabul etti Avrupa Birliği Fransa'nın geri gönderme politikası yasa dışı kabul etti

Delta Havayolları, Insider internet sitesine yaptığı açıklamada, uçakta "tıbbi bir durum" olduğunu ve bu yüzden uçağın Atlanta'ya döndüğünü doğruladı. Söz konusu uçuş, uçağın temizlenmesinin ardından 1 gün gecikmeli olarak gerçekleşti.