Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş, altın fiyatlarının yükselmesine ilişkin yorum yaptı.

A Haber'e konuşan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in son dakika yorumları...

"DOLARDAN UZAK OLUN"

Sözlerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş şunları söyledi:

"Doları bir yatırım aracı olarak görmüyoruz. Her ne kadar değer artışları devam etse de dolar bir yatırım aracı değil bir ödeme aracıdır. Dolardan uzak kalması gerektiğini düşünüyorum."

4A, 4B, 4C'liler için son dakika gelişmesi! Yılbaşından sonra en düşük maaş.... 4A, 4B, 4C'liler için son dakika gelişmesi! Yılbaşından sonra en düşük maaş....

"ALTIN ÇOK UCUZ"

"Altın fiyatları da aslında yatırımcısına eline yeni TL geçmiş olan vatandaşlara veya önümüzdeki yıl düğün yapacak hazırlık yapmak isteyen vatandaşlara da çok güzel fırsatlar sunuyor. Altın fiyatlarının çok ucuz olduğunu ve gereğinden daha fazla değer kaybettiğini düşündüğümüz için de altın fiyatlarının bugünlerde bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Kesinlikle. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Kısa vadeli bir beklenti içine girmemek gerekiyor. 2023 yılının hazırlığını yapmak gerekiyor. 984 lira seviyesinden gram altın alan bir yatırımcı büyük bir ihtimalle 2-3 hafta sonra 1.000 lira seviyesinin üzerinde bir gram altın görecektir. Bugünleri de fırsata çevirmek için bir fırsat olarak görmesi gerekiyor."