Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çok kritik altın yorumu geldi. Memiş, altını olanlara "Sakın satmayın" diyerek altının zirveyi göreceği tarihi açıkladı.

 Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altını olanlara kritik bir uyarıda bulundu. 

Son dakika.. İslam Memiş uyardı: Yapmayan büyük pişman olacak Son dakika.. İslam Memiş uyardı: Yapmayan büyük pişman olacak

Son günlerde altın fiyatlarında gözlemlenen yükleşin ardından altını olan vatandaşları yüzü güldü. FED faiz kararı sonrası dolar ve euronun düşmeye devam etmesi beklenirken altın fiyatlarındaki yükselişin devam edeceği tahmin edilirken İslam Memiş'ten altını olanlara bir müjde daha geldi. 

Ekonomist ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının 1600 TL'ye yükseleceğini belirtti ve o tarihi açıkladı.

Memiş, altını olanların satmaması uyarısında bulunurken "Gram altın 1450 lira olursa satmayın. Gram altın satılmaz. Yıl sonundaki öngörüm 1450 lira olacak. Altın herhangi bir şeye yatırım yapılacaksa satılır. Gelecek yıl 1600 lirayı görebilir. Fırsat Nisan ayıydı. Ağustos ayına şans ayı olarak değerlendiriyorum" dedi.

Memiş, altın açıklamalarının sonrasında dolarla ilgili de yorumlarda bulundu. Memiş, "Amerika'daki enflasyon verisinin yüksek olması gerekiyor. Normal şartlarda yüzde 14 civarında. Mevsimsel etkinin tüm enflasyonlara etkisi olacaktır. Çekirdek enflasyon gibi gelişmelere bakmak lazım. FED'in şahin tondaki tutumu devam edecek. Dolar 17-18 lira aralığında yaz tatilini tamamlayan bir kur var. Bu seviyeleri hala beklemeye devam ediyorum Dolar endeksinde bir gerileme bekliyorum. Geri çekilmeler devam ederse 100 seviyesinin altında bir oran bekliyorum. Risk primi düşük olursa 17-18 seviyelerini göreceğiz. Ruble/ Dolar paritesi düşük kalmaya devam ediyor. Dolar kanadında işler daha karışık. Ruble'de toparlanma bekliyorum. Görüşmelerle beraber rubleyi düzeltebilir" dedi.