İsrail Cebeliye'de bulunan mülteci kampını vurdu, Gazze Sağlık Bakanlığı, Onlarca ölü ve yaralı olduğunu açıkladı.

Erzurum'da Filistin için 800 bin lira toplandı! Erzurum'da Filistin için 800 bin lira toplandı!

Cebaliye mülteci kampının İsrail'in hava saldırısıyla hedef alındığı aktarıldı. Saldırı sonucu onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı duyuruldu. Ne olmuştu? Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze'den İsrail'e doğru binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek ele geçirdi.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yasa dışı yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 493 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 751 kişinin yaralandığı aktarıldı.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde ise İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 15 Filistinli yaşamını yitirmişti.

İsrail basınında, saldırılarda şu ana kadar 700’den fazla İsraillinin hayatını kaybettiği, 2 bin 315 kişinin yaralandığı belirtilmişti.