Paris'te hayvan hakları savunucusu aktivistler, kafalarına tavuk maskesi takarak fast-food zincirine ait restoranı basıp eylem yaptı.

Fransa'nın başkenti Paris'te hayvan hakları savunucusu aktivistlerin görüntüleri çekildi.

21 aylıkken kaçırılan kadın, 53 yaşında gerçek ailesini buldu 21 aylıkken kaçırılan kadın, 53 yaşında gerçek ailesini buldu

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, L214 hayvan hakları savunucusu derneğin bünyesindeki onlarca aktivistin başlarına geçirdikleri tavuk maskeleriyle restorana girdikleri görüldü.

"TAVUKLAR GİBİ SIKIŞIN"

Restoranın camlarına “Tavuklar gibi sıkışın” yazısının yapıştırılmasının yer aldığı görüntülerde aktivistlerin tavuk maskeleriyle yan yana durarak ayakta eylem yapmaları dikkati çekiyor.

Fransız basını, aktivistlerin bu eylemi, endüstriyel tavukların “dar alanda hareketsiz ve gün yüzü görmeden yetiştirilmesine” atıfta bulunmak için yaptıklarını aktardı.

Eylemciler, fast food zincirlerine ve tavukların kötü koşullarda yetiştirilmesine tepki için “tavuklar gibi sıkışın” etiketiyle imza kampanyası başlattı.

Eylemcilerin hedef aldığı restoranın, genellikle düşük gelirli insanların tercih ettiği bir restoran olması da dikkat çeken başka bir konu oldu.

Görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.