“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla hızla ilerleyen Karsan'dan yeni yatırım hamleleri gelmeye devam ediyor. Ana hedef pazarlarından Romanya’daki varlığını hızla artırmaya devam eden Karsan, Distribütörü AAR aracılığı ile IASI şehrinde 25 adet 10 metre e-ATA satışına imza attı, Yapılan anlaşmaya göre araçların teslimatının yıl sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Edinilen bilgilere göre, Avrupa’nın en fazla tercih edilen modellerini geliştiren Karsan'ın, Romanya’nın 22 farklı noktasına yayılmış geniş elektrikli araç parkına sene sonunda 6 farklı noktayı daha ekleyeceği öğrenildi.

SENE SONUNDA ROMANYA'NIN 28 FARKLI NOKTASINDA FAALİYET GÖSTERECEK

Yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çeken Karsan, yüksek teknolojiye sahip ürünleriyle dünyanın önde gelen şehirlerini elektrik çağına uygun hale getirmeye hızla devam ediyor.

Karsan, geçtiğimiz aylarda Romanya’da Satu Mare, Campuling, Horezu, Teccuci ve Petrosani’den toplam 36 adet e-ATA siparişleri aldı. Şimdi ise Romanya Distribütörü AAR aracılığı ile yaptığı anlaşmayla IASI şehrinde 25 adet 10 metrelik e-ATA satışı yapacak. Sene sonunda teslimatlarını gerçekleştirecek olan Karsan, böylelikle sene sonunda Romanya’nın 28 farklı noktasında elektrikli araçlarıyla faaliyet göstermiş olacak.

‘YILIN OTOBÜSÜ’ ÖDÜLÜ

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Karsan CEO’su Okan Baş, Romanya’nın toplu taşımada elektrikli araç dönüşümünü sağlamak için büyük adımlar attığını söyleyerek, “Doğuştan elektrikli Karsan e-ATA’nın ilk ihracatını, 2022 yılının sonunda Romanya’ya gerçekleştirmiştik. Bugün itibarıyla Romanya’daki elektrikli araç parkımız 238 adede ulaştı. Karsan e-ATA, Sustainable Bus Awards’ta şehir içi ulaşım kategorisinde ‘Yılın Otobüsü’ ödülünü kazanarak zaten ne kadar iddialı olduğunu kanıtlamış bir model. Romanya pazarında faaliyet gösteren en büyük elektrikli araç üreticilerinden biri ve bir Türk markası olarak Karsan ürünlerine olan bu talep bizi oldukça memnun ediyor” dedi. Karsan’ın elektrikli toplu ulaşımda Avrupa’da en çok tercih edilen markalar arasında yer aldığını vurgulayan Okan Baş, “e-ATA serimizin ilk ihracatını gerçekleştirdiğimiz Romanya’da Slatina, Timşoara, Braşov ve Chitila olmak üzere farklı şehirlerinde toplam 79 adet e-ATA aracımız hizmet veriyor. IASI ile birlikte bu sene başında 5 farklı şehirden daha aldığımız e-ATA siparişleri ile sene sonunda Romanya’ya 61 adet daha 10m, 12m ve 18 m e-ATA teslimatı gerçekleştireceğiz. Yenilikçi ürünlerimizle dünyada adımızdan daha da fazla konuşturmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

81 ilde altın için yeni uygulama! Kuyumcular artık almayacak 81 ilde altın için yeni uygulama! Kuyumcular artık almayacak