Gezi Parkı davasında karar: Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezalarında kritik gelişme Gezi Parkı davasında karar: Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezalarında kritik gelişme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu aleyhine 18 Kasım 2022 tarihindeki sözleri nedeniyle açtıkları tazminat davasını kazandıklarını duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Avukat Çelik, Ankara 15'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü son duruşmasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu lehine 40 bin TL tazminata hükmedildiğini bildirdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, içişleri bakanı olarak katıldığı 18 Kasım’daki bütçe görüşmelerinde, kendisini ‘kara para aklamak’la suçlayan Kemal Kılıçdaroğlu’na şöyle cevap vermişti: “Kara parayı aklayan da uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir. İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu kadar basit. İspat etmeyen de şerefsizdir.”

Soylu aleyhine açtığımız davayı kazandık

Tazminat davasını kazandıklarını sosyal medya hesabından duyuran Çelik, paylaşımında “Süleyman Soylu’dan, seviyesizliğinin hesabını soracağımızı söylemiştik! Sözümüzü tuttuk. 18.11.2022 tarihli hakareti nedeniyle Soylu aleyhine açtığımız davayı kazandık. Ankara 15’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü son duruşmasında, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu lehine 40.000  lira tazminata hükmedildi. Soylu ve benzerlerini üzmeye, onlardan hesap sormaya devam edeceğiz…” ifadelerine yer verdi.