Taşeron işçilerin kadro bekleyişi devam ediyor. Kamu çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Taşeron işçiliğin kaldırılması, kadro, iş güvencesi ve kıdem tazminatı gibi konularda iyileştirmeler yapılacak. 900 bin taşeron işçisinin kadroya geçmesinin ardından, yeni torba yasayla birlikte taşeron işçiler kadroya alınacak.

KİT, Taşeron ve Belediye şirket işçileri yetkililerden acil çözüm bekliyor!

KİT çalışanları, taşeron işçilerin sorunlarına dikkat çekmek için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Taşeron işçilerin belirli süreli sözleşmelerle çalıştırılmasının güvencesizlik ve belirsizlik yarattığını belirten KİT çalışanları, kadroya geçiş, mali haklar, sosyal güvence ve iş güvencesi taleplerini dile getirdi. Taşeron işçilerin haklarının korunması için mücadele edeceklerini vurgulayan KİT çalışanları, yetkililerden acil çözüm bekliyor.

Taşeron işçilerin kadro talebi gündemde

Taşeron, KİT ve belediye şirket işçileri, kadroya alınarak çalışma koşullarının iyileşmesini umut ediyor. Ancak bakan ve milletvekillerinin açıklamaları işçileri tatmin etmiyor. CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 696 sayılı KHK ile kamuda çalışan taşeron işçilerin sorunlarını çözmek için kanun teklifi hazırladı. Meclis’e sunulan teklif, taşeron işçilerin gündeminde.

Kademeli Emeklilik mağdurları Meclis'ten müjde bekliyor! Kademeli Emeklilik mağdurları Meclis'ten müjde bekliyor!

CHP'li Kara, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verdi. Teklifte, KİT'ler, özel bütçeli kuruluşlar, kanunla kurulmuş birlik ve kooperatifler ile belediye şirketlerinde çalışan taşeron işçilerin sürekli işçi kadrolarına alınması öngörülüyor. Ayrıca, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora mezunu olup memur işi yapan işçilerin de memur kadrosuna geçirilmeleri talep ediliyor.