Siyasi isimler ve partiler, Ankara'da görülen ve eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın da yargılandığı Kobani Davası’nda kararlara ilişkin açıklamalar yaptı.

SOL Parti, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Kobani Davası'nın sonuçlarının "hukuksuzluğun resmi" olduğu ifadelerine yer verdi.

SOL Parti Sözcüsü İlknur Başar, "Bu resimde simdirme var. Peki sevgili dostlar bu ülkede çizilen resimler arasında başka ne var? Sömürü var, baskı var, tek adam rejimini zulmü var. Bu ülkede barış içinde yaşamak isteyen bizler varız. Ve bizler barış ve kardeşlik isteyenler olduğumuz sürece bu ülkeyi tek adam rejiminin baskısı teslim alamayacak. İçeride bir tane bile siyasi tutsak kalmayana dek mücadeleyi büyüteceğiz." ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili-CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, kararların AK Parti ve normalleşme sözcüklerinin birbirine mesafesini göstermesi bakımından tarihi olduğunu vurguladı.

Türkiye İşçi Partisi, DEM Parti'nin Kadıköy'e yaptığı protestoyu hatırlatarak dayanışma çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı ile telefonda görüştü

Editör: Yudum Özel