Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde başkanlık görevinde bulunan ve Trendyol Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'un ciğerini bilen adam olarak tanınan Recep Çınar Konyaspor'un yaşadğı sıkıntıları tek tek anlattı. 

Recep ÇINAR - KONYA BOKS İL TEMSİLCİLİĞİ

''SIKINTILI BİR DURUM VAR ŞEHİRDE''

Sokağın nabzını tuttuğunu ifade eden Çınar, Konyaspor'un yaşadığı sorunları, ''Konya’da ne seçim, ne de geçim konuşuluyor. Konuşulan tek şey Konyaspor. Çıkın çarşıya pazara özellikle de Bedesten, Kunduracılar içerisi, Sarraflar Çarşısı, Kadınlar Pazarı, Kapı Cami ve civarlarında insanlara bir kulak kabartın, neler konuştuğunu şak diye anlarsanız.

Recep Çınar - Konya Yenigün Gazetesi - Konya Yenigün Gazetesi
İnsanlar, kendi dertlerini bir kenara bırakmış, “Konyaspor düşer mi, düşmez mi?” birbirlerine soruyor. Olmadı papatya falları açıyorlar. Diyeceksiniz ki, nereden biliyorsun? Haftanın 3-4 günü oralardayım, sokağın nabzını tutuyorum.
Hele de beni tanıyanlar, “Abi ne olacak bu Konyaspor’un hali?” diye sormakla kalmayıp, bir önceki yönetime verip veriştiriyorlar. Abartmıyorum, gerçekten sıkıntılı bir durum var şehirde. 

Konyaspor üç puanı unuttu - Son Dakika Haberleri

Başakşehir hezimetinden sonra takımın teknik patronu Omeroviç’in hakemle ilgili, “bu maç için yeterli bir hakem değildi” düşüncesine imzamı atarım, burada bir sıkıntı yok. Ama aynı Omeroviç’in Yunus Mallı konusundaki görüşüne zerre kadar katılmadığım gibi, Konyaspor’un geleceği adına da endişelendiğimin altını çizmek isterim.

Konyaspor rahat bir nefes aldı - Son Dakika Haberleri
Konyaspor’a kim ya da kimler tarafından transfer edilmişse, bu transfere imza atanlar kulübe “ihanet” etmişlerdir!
Omerovic, 3-2 kaybedilen Başakşehir maçı sonrası en çok eleştirilen oyuncuların başında gelen Yunus Mallı’nın performansından memnun olduğunu açıklamış. Kendisine sorulan Yunus sorusuna Bosnalı hoca, “Yunus Mallı benim sevdiğim bir oyuncu. Oyuncumdan memnunum. Ben sizin gibi düşünmüyorum. Yunus’tan şikayetçi değilim. Diğer maçlarda da iyi oynadı. Takıma başka bir kalite katıyor” demiş. Sevgili hocam; Yunus, sadece Konyaspor’un değil, senin de kaliteni düşürüyor! Bil istedim.'' şeklinde açıklama ile takımı eleştirdi. 

Konyaspor'un ertelenen Fenerbahçe maçının tarihi açıklandı

Fenerbahçe'de sakatlanan Osayi ve İrfan Can Kahveci, kadrodan çıkartıldı! Fenerbahçe'de sakatlanan Osayi ve İrfan Can Kahveci, kadrodan çıkartıldı!

''KONYASPOR'DA KALİTEYE YÖNELİK BİR SIKINTI VAR''

Omeroviç’in Başakşehir maçındaki yanlışlarına değinen, ve takımın kalitesini eleştiren Çınar, 

Omeroviç’in Başakşehir maçındaki en büyük yanlışlarından birisi de, Sokol ve Marlos hamleleriydi.
Ön alanda topa basan, top tutan, savunma oyuncularını kendi birinci bölgelerine hapseden, bu maçta ortalamalarının altında oynamalarına rağmen, 2-0’dan sonra daha çok ihtiyaç duyulacak isimlerdi. Ama, sen ne yaptın; onları kenara almakla takımı eksilttin. Bu kadar net.

Konyaspor’da kaliteye yönelik bir sıkıntı varken, Marlos gibi, Sokol gibi, hatta Ahmet Oğuz gibi oyunculardan verim alabilmenin yolu, bu oyuncuları kenara almak ya da kulübede oturtmak değil, aksine onları sahada tutmaktır.
Konyaspor’un ligde kalmasının olmazsa olmazlarından sadece birisidir bu. Ahmet Oğuz konusunda şunu da paylaşmak isterim; bundan önceki maçlardaki Ahmet Oğuz’la olmaz. Hem zihinsel, hem fiziksel hazır olması gerekir.

''CALVO'NUN TAKIMDAN NEDEN AYRILDIĞININ İZİNİ SÜRDÜM''

''Konyaspor’un en önemli oyuncularından birisi olan ve sözleşmesi tek taraflı olarak fesh edilen Kosta Rikalı Calvo’nun Konyaspor’dan neden ayrıldığının izini sürdüm ve karşıma ne çıktı biliyor musunuz? Para. Kosta Rikalı oyuncu, Konyaspor’la 2024’ün Ocak ayına kadar değil, sezonun bitimine kadar sözleşme imzalamış. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan Fatih Özgökçen ve yönetiminin Calvo’nun alacağı olan 200 bin doları ödeyememeleri Calvo, Fatih Özgökçen’den parasını istiyor, ancak Fatih Özgökçen Kosta Rikalı oyuncuya çek teklif ediyor. Kosta Rikalı oyuncu çeki kabul etmiyor, keş, yani peşin para istiyor. Özgökçen de, “tamam, hallederiz” diyor, ama bir türlü 200 bin doları bir araya getiremiyor ve son güne kadar Calvo’yu oyalıyor. Sonra ne mi oluyor?

Calvo, Fatih Özgökçen’e ‘paramı veremiyorsanız, sözleşmemi yenileyelim ve sözleşmeye Ocak ayında, yani devre arasında gidebilir maddesini ekleyelim’ diyor. Fatih Özgökçen ve Calvo oturuyorlar yeni bir sözleşme yapıyorlar.
Ve Konyaspor’un en önemli oyuncusu Calvo parasını alamaması nedeniyle sadece Konya’dan değil, Türkiye’den ayrılıyor.
Yani, Calvo’nun çocuğuna yakın olması için Konyaspor’dan ayrılması, Beşiktaş’la isminin anılması falan-filan hikaye.
Olay bu. Fatih Özgökçen’e sormak lazım; son genel kurulda ve öncesinde yapılan basın toplantısında ‘kulübe şu kadar para getirdik, bu kadar sponsor bulduk, şu kadar borç ödedik’ diye esip gürlediniz mi? Bırakın esip gürlemeyi aklandınız üstelik. Calvo’ya verilmesi gereken 200 bin doları bir araya getiremediğiniz için gitti Kosta Rikalı oyuncu. Konyaspor’un şu anda borcu bir milyarın çok üstünde. Bunu da bir tarafa not edin.''