Kripto para piyasalarında üst üste iflas haberlerinin gelmesinin ardından kripto paralar haftaya yükselişle başlayarak yatırımcıları sevindirdi.

Haziran ayında ABD'nin haziran ayı yıllık enflasyonunun yüzde 9.1 ile beklentileri aşması başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Ancak kripto paralar yeni haftaya yükselişle başladı. 

Haziran ayında büyük bir düşüş yaşayarak 31 bin dolar seviyelerinden 20 bin doların altına inen Bitcoin, haftaya yükselişle başlayarak 22.000 doların üstüne çıktı. 

Benzer şekilde Ethereum da yüzde 8.1 yükselerek 1.470 dolara ulaştı. Binance Coin son 24 saatte yüzde 3.7 değer kazanırken, Ripple yüzde 2.6, Cardano yüzde 3.5, Solana yüzde 4.7, Dogeoin ise yüzde 2.8 yükseldi.

ASYA PİYASALARIYLA YÜKSELDİ

Kripto paralardaki bu yükseliş bu sabah Asya piyasalarının açılmasıyla hızlandı. Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 1.4, Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 1.8 ve Hong Kong'da Hang Seng endeksi ise yüzde 2.7 değer kazandı.

Motorin fiyatlarında son dakika! Yeni zam geliyor Motorin fiyatlarında son dakika! Yeni zam geliyor

Kripto paraların toplam piyasa değeri son yükselişlerle 1 trilyon 16 milyar dolara çıktı. Böylece 13 Haziran'dan bu yana ilk kez 1 trilyon dolar eşiği aşılmış oldu.