Tiyatro ve sineme-televizyon oyuncusu Melek Baykal, Müjdat Gezen'in YouTube programına misafir oldu ve 2004-2007 yılları arasında yayınlanan 'Cennet Mahallesi' dizisinde rol aldığı Çağla Şikel ve Alişan hakkında bir itirafta bulundu.

Baykal, 'Cennet Mahallesi' projesinin başlangıcında Çağla Şikel ve Alişan'ı istemediğini belirtti.

Yapımcılarına "Bir manken ve bir türkücü ile çalışmak istemiyorum" dediğini söyleyen Baykal, ancak yapımcısı Türker İnanoğlu'nun kendisine güvenmesi gerektiğini ve sonunda her şeyin yolunda gittiğini söyledi.

Baykal itirafında, "Ben ikisine de karşı çıkmıştım. Yapımcımız rahmetli Türker İnanoğlu'na 'Beni affedin. Bir manken ve bir türkücü ile oynamam' dedim. İnanoğlu da 'Sen bana güven, olacak' dedi, gerçekten de oldu. Türker ağabey havayı çok iyi koklayan bir adamdı. Çağla 20-21 yaşlarında çok gençti. İlk set günümüzde saçlar bukle bukle, takma kirpikler ful makyaj geldi, sesimi çıkarmadım. Çağla sürekli kameraya bakıyordu. İlerleyen günlerde dayanamayıp çektim kenara, 'Top model Çağla'yı unut. Burada 'Pembe'nin kızı 'Sultan'sın. Takma kirpiklerini de çıkar' dedim. İkiletmedi, söylediklerimi harfiyen uyguladı. Alişan da kendisini başkasının seslendirmesini isteyince çok sinirlendim. 'Sana başkası ruh veremez’ diyerek onu dublaj stüdyosunda itekledim, giriş o giriş" ifadelerine yer verdi.

Uçakta yaptığı 'şaka' güldürmedi: Gediz Solgançok'a dava açıldı Uçakta yaptığı 'şaka' güldürmedi: Gediz Solgançok'a dava açıldı

Show TV'de yayınlanan 'Cennet Mahallesi' dizisinde Melek Baykal 'Pembe', Çağla Şikel 'Sultan' ve Alişan 'Ferhat' karakterlerini canlandırmıştı.

Editör: Yudum Özel