İYİ Parti'nin bir önceki Genel Başkanı Meral Akşener, bir yazısındaki şaşırtıcı iddialar sebebiyle gazeteci Ayşenur Arslan'a dava açtı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Arslan, "Bugün postadan bir dava tebligatı çıktı. Meral Akşener bir yazımdan şikayetçi olmuş. cezalandırılmamı talep ediyor. Şaşırmadım. Yakışmış" açıklamasını yaptı.

Özel’den tarım eleştirisi: Hollanda kadar alan ekilemez dikilemez hale geldi Özel’den tarım eleştirisi: Hollanda kadar alan ekilemez dikilemez hale geldi

NELER OLMUŞTU?

Ayşenur Arslan, halktv.com.tr sitesinde yaklaşık 5,5 ay önce çıkan bir yazısında 'yakasında AK Parti rozetiyle Meclis’e giden önemli bir siyasetçi' diye tanımladığı kişi ile yaptığını iddia ettiği görüşmeyi anlatmıştı. 

"Belki de bu nedenle 2023 seçimine 2 ay kadar kala Akşener’i ziyarete gitmiş" diyen Arslan, Akşener'in, AK Partili kişiye şunları söylediğini kaydetmişti: "Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!"

Arslan'ın yazısında yer alan diğer iddialar şu şekildeydi:

“'Seçime çok az kaldı.. Ne yapmayı düşünüyorsunuz' diye sormuşlar. Akşener uzunca bir tirajdın ardından 'Abi’yle bir konuşayım bakayım' demiş. Bana bunları anlatan siyasetçi, tepkimin cılızlığından çıkartmış olmalı. 'Abi’nin kim olduğunu anladınız herhalde' dedi. 'Anlamadım' dedim. 'Tayyip Bey’i kastediyor. Zaten o gün de Tayyip Abi diye anmış ve sonra ‘Vallahi biz onunla bu masadakilerden daha yakınız birbirimize’ demişti.”

Kaynak: Gerçek Gündem